Qasem Talaee
قاسم طلایی
توسعه دهنده وب-برنامه نویس پایتون
وبلاگ

ادیتور wysiwyg با آپلودر عکس برای پنل مدیریت سایت شما

۱۴۰۰/۰۲/۲۸
ادیتور wysiwyg با آپلودر عکس برای پنل مدیریت سایت شما

با سلام.امروز برای شما یک ادیتور wysiwyg تهیه کردم که رایگان و open source هست و شما می تونید در سایت خودتون استفاده کنید.این ادیتور آپلودر عکس هم داره و شما به راحتی میتونید از طریق ادیتور, عکس آپلود کنید.

علاوه بر اینها من کلاس img-fluid که برای رسپانسیو ساختن تصاویر در bootstrap 4 استفاده میشه رو به ادیتور اضافه کردم و این کلاس به صورت اتوماتیک به کلاس تصاویر اضافه میشه.

در ابتدا سه فایل tiny.js و tinymce.js و upload.php رو در ریشه ی سایت خودتون قرار بدید.سپس در صفحه ای که می خواهید ادیتور داشته باشید هر دو فایل javascript رو فراخوانی کنید و کد زیر رو بنویسید.

 

<textarea name="content" id="text" rows="50"></textarea>

 

حال شما می تونید اطلاعات ادیتور رو با استفاده از php دریافت کنید.

شما در php می تونید اطلاعات را دریافت و در دیتابیس ذخیره کنید و سپس در صفحه ی مورد نظر نمایش بدید.اما در django یه فرق کوچولو داره.دریافت اطلاعات و ذخیره اطلاعات ادیتور در django مثل php به راحتی انجام میشه ولی در هنگام نمایش در فایل html مورد نظر باید یه نکته رو در نظر بگیرید.فرض کنید من اطلاعات رو با متغیر item دریافت کردم و می خوام content رو نمایش بدم.در فایل template مورد نظر باید مثال زیر عمل کنم تا اطلاعات ادیتور به درستی نمایش داده بشه.

{{ item.content|safe }}

می تونید فایل های مربوط به ادیتور رو از زیر دانلود کنید.امیدوارم اطلاعاتی که دادم مفید بوده باشه و برای شما آرزوی موفقیت می کنم.

دانلود فایل های ادیتور

نظر دهید
>
نظرات

    اولین نفری باشید که نظر می دهد